Arçelik Klima Servisi

Fındıklı Arçelik Klima Servisi

0212 296 35 41
510 Kere Okundu
Beyoğlu Arçelik Klima Servisi

Klimalar iç ve dış ortamda değişik hava şartlarına maruz kalan cihazlardır. Klimaların ısı transfer yüzeylerinde meydana gelen kirlenme ve korozyon, klimanın performansında düşüklüğe neden olur. Fındıklı Arçelik klima servisi sizlere klima bakımı hizmeti sağlamaktadır. Klimanın içerisinde bulunan soğutucu freon gazının, işletme basıncına göre ayarlanması gerekir. Bu nedenle klimalara senede iki kez bakım yapılması son derece önemlidir. Periyodik bakımı yapılmayan klimalarda; arıza meydana gelmektedir.

Klima bakımı aksatıldığında klima sağlıksız hava üretir, hoş olmayan kokular oluşturur ve performansı düşer. Klimanın enerji sarfiyatı artar, klima ideal filtreleme yapamayacağından toz ve partiküller ortamda kalır. Klimanızı oluşturan ekipmanlar daha çabuk yorularak daha erken arıza yapar. Kompresörü daha çok ve düzensiz çalışacağından ömrü azalır. Drenaj sisteminde oluşan tıkanmalar su sızıntılarına neden olurken, tesisatında oluşacak oksitlenmeler daha büyük arızalara yol açar.

Fındıklı Arçelik klima servisi klima bakımında ne yol izler? Yapılacak işlem ve kontroller; klimanın iç ünitesinin ilaçlı temizliği, bakterilere karşı iç ünite evaparatörünün kimyasal ilaç ile temizliği, dış ünite kondanser bakımı, İç dış arası iletişim kablo kontrolü, gaz kontrolü, dranaj (su) kontrolü şeklindedir. Hava filtresinin temiz olduğunu kontrol edin, 15 gün de bir temizlemeniz önerilir. Hava girişi veya çıkışının kapalı olmadığını kontrol edin, bir engel var ise kaldırın. klima bakımı Siz ve Cihazınız için büyük önem taşır.

Fındıklı Arçelik klima servisi klima bakım işleri yanında klima montajı ve klima tamirat işlemlerini de gerçekleştirmektedir. Arçelik dışında ki farklı markalar için klima servisi ihtiyacınız olduğunda 0212 296 35 41 numaralı telefondan bizi arayabilir, klima servis talebinde bulunabilirsiniz.

Fındıklı Arçelik klima montajı servisi

Uygun yere, uygun şekillerde yapılmayan klima montajları bazen farkına varılan, bazen de farkına varılmayan birçok problemi beraberinde getirmektedir. Bu nedenle Arçelik klima montaj işlemi alanında uzman servislerce yapılmalıdır.

Fındıklı Arçelik klima montajı ücreti

Fındıklı Arçelik klima montajı servisi, isterseniz ücretsiz olarak klima montaj keşfi yapar, meydana çıkabilecek problemler için tedbir alır ve kullanıcılara alternatifler sunar. Bu sayede de yaşam alanlarının avantajlı bir şekilde değerlendirilmesi için keşif işlemleri sonucunda kişilere ön bilgiler de verilmiş olur.

Fındıklı Arçelik klima montajı servisi, klima montaj keşfi sonucu klimanın iç ve dış ünitesinin takılacağı yerler ve tesisat uzunluğu tespit eder. Bu sayede klima montaj fiyatı belli olur.

Fındıklı Arçelik klima sökme ücreti

Fındıklı Arçelik klima servisi klima montaj ve demontaj işlemleri için tek ücret almaktadır. Baştan anlaşma yapılmadığı durumlarda, sadece klima sökme ve sadece montaj işlemleri için ayrı ayrı ücret alınmaktadır.

Klima Montaj Bedeli Kapsamı Dışında Kalan İşlemler

 • Dış cephe ve çatı gibi mekanlarda montaj için gerekli olacak her türlü konsol, platform vb. çelik konstrüksiyonun temini ve montajı.
 • İç ya da dış üniteler için gerekli elektrik enerjisi besleme hattı donanımı.
 • Gerekli tip ve kapasitedeki V-Otomat sigortaların temini ve tesisi.
 • Özel boyutlu kauçuk takoz kullanılması durumunda takoz bedeli.
 • Ara tesisatın geçmesi için gerekli olan kırma, gömme ve dekoratif (sıva, boya vb.) işlem.
 • Ara tesisat için kablo kanalının temini ve montajının yapılması.
 • Belediye hudutları dışındaki montaj yol ücreti.
 • Dış ünite montajında kullanılacak iskele, vinç ve ekipman kullanım bedeli.
 • Tesisat geçiş deliklerinin açılması esnasında hasar görebilecek yerlerin onarım bedelleri.
 • Drenaj hattındaki gırtlaklı boru haricinde bir malzeme kullanılması istendiği takdirde doğabilecek ek maliyet

İç ve dış ünitelerin arasındaki borulama mesafesi en az 5 metre olmalıdır. Kısa mesafeli tesisatlar, montaj hatası olarak kabul edilir ve garanti harici olarak değerlendirilir.

 • Ayrıca:
 • Cihaz enerji besleme hattı montaja dahil değildir.
 • Söküm montaj işlemi aynı gün yapıldığında klima söküm ve montaj fiyatları uygulanacaktır. Farklı zamanlarda yapıldığında ise ayrı ayrı faturalandırılırlar.
 • Montaj esnasında çıkabilecek standart montaj harici işler (karot, vinç, iskele, dekorasyon vb) müşteriye ait olup ayrıca fatura edilecektir.
 • Montaj esnasında çıkabilecek arıza, gaz şarjı, bakım montaj bedeline dahil değildir.
 • Ayak (konsol) ve ara tesisat bedeli (bakır boru, sinyal kablosu, drenaj, izolasyon) montaj bedeline dahil değildir.
 • * Fiyatlarımıza KDV dahil değildir.

Fındıklı Arçelik klima bakımı

Fındıklı Arçelik klima servisi, Fındıklı ve yakın semtler için Arçelik marka salon tipi klimalar, Arçelik kaset tipi split klimalar, Arçelik gizli tavan tipi split klimalar, Arçelik multi split klimalar, Arçelik Inverter klimalar için bakım hizmeti vermektedir.

Arçelik klima bakım işlemlerinde hem cihaz temizliği hem de arıza kontrolü gerçekleştirilmektedir. Birden fazla Arçelik klimanız varsa cihazlarınız için servisimizden indirimli fiyat isteyiniz. 3 ve üzeri klima bakımı için özel iskontolar yapılmaktadır.

Fındıklı Arçelik klima bakım ücreti

Güncel klima bakım fiyatlarını öğrenmek için 0212 296 35 41 numaralı telefondan servisimizi arayabilirsiniz. Birden fazla cihazlarınız için servisimizden indirimli fiyat isteyiniz. 3 (üç) ve üzeri cihazlarınızın montaj, bakım ve sökümlerin de özel iskontolar yapılmaktadır.

Fındıklı Arçelik servisinin sunduğu diğer servis hizmetleri;